آشنایی با آزمون تافل – انجمن داوران و قضات مقالات در جهان تشیع
  • چهارشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۳۹۹
  • Wednesday, 1 April , 2020
آمار بازدید
افراد آنلاین : 1
بازدید امروز : 563
بازدید دیروز : 132
بازدید این هفته : 818
بازدید این ماه : 563
بازدید کل : 101958
افتتاح سایت : 1282 روز پیش
تاریخ افتتاح سایت : ۰۵٫۰۷٫۱۳۹۵, ۲۱:۲۷
بحث ویژه
بحث ویژه
خبرنامه الکترونیکی
آشنایی با آزمون تافل

آزمون تافل که اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد برگرفته از Test of English as foreign language است به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است، آزمونی است که اکثر کشورها برای ارائه پذیرش به دانشجویان بین المللی از آن ها درخواست می کنند. این آزمون در دو نوع کاغذی (pbt (paper based test و اینترنتی ibt یا همان Internet based test برگزار می شود.

آزمون تافل که اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد برگرفته از Test of English as foreign language است به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است، آزمونی است که اکثر کشورها برای ارائه پذیرش به دانشجویان بین المللی از آن ها درخواست می کنند. این آزمون در دو نوع کاغذی (pbt (paper based test و اینترنتی ibt  یا همان Internet based test برگزار می شود.

آزمون کاغذی:

به تدریج جای خود را به آزمون اینترنتی داده است و در آینده ای نزدیک منسوخ خواهد شد. در این آزمون سوالات در دفترچه ای به داوطلبان داده می شود تا به آزمون های هارتی آن پاسخ داده شود.

آزمون اینترنتی:

این آزمون بیشتر بر مهارت های زبانی تاکید دارد. یادداشت برداری بر خلاف آزمون کاغذی مجاز می باشد. نمره هر یک از مهارت ها بین ۰ تا ۳۰ بوده و در مجموع نمره بین ۰ تا ۱۲۰ است. نمره ۷۹ یا ۸۰ این آزمون معادل ۵۵۰ آزمون کاغذی است که برای ورود به اکثر دانشگاه های خارج از کشور در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.

نمره آزمون تافل ۲ سال اعتبار دارد.

قبل از ارائه درخواست پذیرش به دانشگاه ها باید بدانیم آن کشور و دانشگاه کدام مدرک را برای آزمون زبان انگلیسی قبول دارند؛ آیلتس یا تافل.

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان مهندسی فرهنگی جهان تشیع است